Team

cannondale

Drużyna Sport-Profit formalnie istnieje od 2011 roku. Na początku tworzyło ją 10-ciu zawodników a obecnie jest nas 38 osób w tym 9 kobiet, 24 mężczyzn,1 dziewczynka i 4 chłopców w wieku szkolnym. Większość z nas to miłośnicy MTB, ale od dwóch lat próbujemy swoich sił również w wyścigach szosowych. Lubimy spędzać czas aktywnie, dlatego nie stronimy od innych form rekreacji takich jak nordic walking, narty biegowe, zjazdowe, snowboard, windsurfing, kitesurfing.....
Naszym głównym cyklem zawodów MTB jest Bike Maraton (BM). Zazwyczaj to 10 wyścigów w sezonie gromadzących na jednej edycji od 800-1900 zawodników z całej Polski. W 2014r. w klasyfikacji generalnej w BM nasza drużyna zajęła w Muszkieterach II miejsce, w Młodzieżówce III miejsce, Drużyna Kobieca II miejsce oraz 7 razy nasi zawodnicy byli na podium w klasyfikacji indywidualnej w różnych kategoriach wiekowych. Oprócz BM rokrocznie zmagamy się z naszą najwyższą górą Dolnego Śląska - Śnieżką czyli Uphill Race Śnieżka, gdzie jeździmy w czołówce wyścigu. Startujemy również w przesympatycznym wyścigu Memoriale Artura Filipiaka ?Fisha?, który współorganizuje wraz z klubem KKZK Aneta Augustyn, siostra zmarłego na białaczkę zagorzałego rowerzysty marzącego o stworzeniu w Zieleńcu maratonu MTB. Panuje tu bezcenna atmosfera i wspaniała zabawa.
Zapoczątkowane w 2013 wyścigi etapowe kontynuujemy na Bike Adventure, gdzie pniemy się na wysokie miejsca (w 2014r. miejsce I dystans mini M3, V - dystans PRO w K3 oraz IV ? w M6).
Nasi juniorzy od dwóch lat startują w zawodach XC CUP na Górce Skarbowców we Wrocławiu, gdzie w 2014r. zajęliśmy I i III miejsce. Startujemy również w wielu mniejszych imprezach MTB na terenie Dolnego Śląska i okolic.
W 2012 roku zakosztowaliśmy kilku wyścigów szosowych - dokładnie 4. Jednak już 2014r. wielu z nas poczuło dużą sympatię do rowerów o cienkich oponach i wystartowaliśmy w 7 wyścigach. I jak to u nas bywa zdobywaliśmy podium w kategoriach wiekowych: Żądło Szerszenia -Trzebnica I miejsce w kategorii K4, II miejsce w kategorii K3 oraz II miejsce drużyna 50+; w Ślężańskim Mnichu - II miejsce w kategorii K4, III ? w K4, IV ? w K3; Klasyk Kłodzki II miejsce w M6 ( a 160 km) i w Klasyku Karkonoski I i II miejsce w kategorii K4.
W sezonie 2015 planujemy powalczyć o I miejsce w klasyfikacji generalnej Muszkieterów i w drużynie Młodzieżowej oraz Kobiecej, dlatego wzmocniliśmy skład o kilku nowych, mocnych zawodników, w tym laureata I nagrody w klasyfikacji generalnej do lat 14-tu w Bike Maratonie. Chcemy powalczyć również o dobre miejsce w klasyfikacji sportowej. Planujemy poprawić swoje wyniki w wyścigach szosowych, by móc dorównać najlepszym.
Nasze wyniki to nie tylko ciężka praca treningowa w siłowniach i w terenie, to także diety, suplementacja, którą konsultujemy z naszą drużynową koleżanką, a jednocześnie lekarzem medycyny sportowej. Osoby jeżdżące dobrze technicznie dzielą się swoją wiedzą z pozostałymi członkami drużyny. Na nasze wyniki składa się również wiedza techniczna i dobrze przygotowany rower zawodnika. Tu wielkim wsparciem jest dla nas Specjalistyczny Sklep Rowerowy Sport-Profit, który dzięki doświadczonej kadrze jest nieocenioną pomocą przy przygotowaniu roweru na sezon. Serwisanci przygotowali dla nas cykl szkoleń z zakresu podstawowej naprawy i regulacji rowerów.
Drużynę naszą często widać w felietonach z BM w TVP Wrocław, a także udało nam się raz udzielać wywiadu w radio. Prowadzimy stronę na facebooku www.facebook.com/SportProfit, na której umieszczamy relacje naszych zawodników z wyścigów i różnych wydarzeń drużynowych, wstawiamy filmy własnej produkcji oraz zdjęcia. Już wkrótce ruszy nowa strona www.Sport-Profit, gdzie będziemy mieli swoje miejsce.
Nieustająco poszukujemy nowych sponsorów, którzy będą mogli wspomóc nas w realizacji nowych celów. Mamy duży potencjał reklamowy, jesteśmy drużyną bardzo rozpoznawalną i ściśle związaną ze środowiskiem rowerowym. Stwarzamy miłą sportową i rodzinną atmosferę a ?pomaratonowa? biesiada sprzyja przekazywaniu reklamy bezpośredniej czyli ?z ust do ust?, która w tym środowisku działa najpewniej